TRX

trx-2TRX je závěsný trénink, který dává něco víc nad rámec čistého protokolu konvenčního posilovacího cvičení. Posilovací cvičení ve statických pozicích může fungovat pro zvětšení velikosti dané svalové skupiny, ale nevyžaduje dostatečnou neuromuskulární koordinaci, která je nutná pro nastavení optimálního posilování a optimální výkonnosti. Techniky závěsného cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení. Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím. S malými změnami v nastavení těla, se můžeme zaměřit na specifickou cílovou oblast každého sportovce či klienta a velice individuálním způsobem pracovat na fyzických limitech.

 

Ceník TRX

lekce 1 hodina 140,- Kč
lekce 1 hodina/permanentka 130,- Kč

Každé cvičení vytváří skutečně funkční posilování a zároveň zvyšuje pružnost, rovnováhu a základní stabilitu, jak se požaduje na sportovištích i v životě. Přínos závěsného cvičení je jedinečný pro každého, kdo hledá nějakou metodu, jak bezpečně a rychle zlepšit svou kondici. TRX umožňuje celou řadu závěsných technik. Jedná se o nápadité cvičení, které je pro tělo optimální. V nejjednodušší formě se závěsné cvičení vztahuje na širokou škálu tělesných pohybů. Tyto cvičební pohyby se od tradičního cvičení odlišují tím, že ruce i nohy cvičence jsou obyčejně uchyceny v jediném bodě, zatímco druhá část těla se dotýká země.

Pomocí TRX je požadované procento tělesné váhy zatíženo v určitém cíleném bodě a uvedeno do pohybu při cvičení. Uchycení v jediném bodě poskytuje ideální kombinaci opory a pohyblivosti při trénování posilování, vytrvalosti, koordinace, pružnosti, síly a stability těla najednou pomocí celé řady ustálených cvičení.

Pohyby pomocí TRX integrují sílu a rovnováhu do jednotné dynamické formy, která značně zatěžuje nervový systém a maximalizuje přínos tělesného zatížení, a tím urychluje výsledky.

Tato koncepce je naprosto odlišná od tradičního posilování na strojích, které se zaměřuje na izolované svaly. Posouvá se směrem k integrovanému přístupu: k vyrovnanosti, koordinaci a flexibilitě.

VÝHODY TRX

 • Nejžádanější fitness nářadí posledních let.
 • Neodmyslitelná součást každé funkční zóny v moderním fitness centru.
 • Ušetříte čas, který by jste normálně vynaložili hledáním vhodného fitness.
 • Efektivní produkt pro Váš funkční trénink kdekoliv na světě.
 • Procvičíte svaly celého těla, zlepšíte práci kardiovaskulárního systému a uvolníte přetěžované svalové partie.
 • používáte vlastní tělesnou hmotnost a gravitaci

TRX® PRO Kit

TRX® PRO Kit nebo-li TRX Professional je nejběžnější varianta, se kterou se setkáte ve většině fitness centrech a posilovnách.

 • je nejodolnější z celé série TRX závěsných systémů
 • více možností uchycení díky TRX Door anchor a TRX® X-tender
 • nosnost neuvěřitelných 600 kg
 • nově karabina s ochranou proti korozi a zámkem PIN LOCK proti krádeži
 • protiskluzová smyčka DuPont® Kevlar® Equalizer Loop pro menší opotřebení a delší výdrž produktu

TRX® PRO Kit je přizpůsoben pro potřeby profesionálních trenérů do fitness center a pro skupinová cvičení. TRX® PRO Kit může být připojen na všechny standardní dveře pomocí tzv. „Door anchor“, na stabilní konstrukci, na stromy, stropní trámy nebo nosníky.

HISTORIE

Vynálezcem TRX závěsného cvičení, tak jak ho známe v současnosti, je Randy Hetrick.

Prvky moderní cvičební filozofie známé jako závěsný trénink existují v různých formách již stovky let. Metodicky přesné zátěžové cvičení se provádělo v římských legiích a starověcí čínští akrobaté byli první známí mistři gymnastiky.

Historie závěsného tréninku

Bojové jednotky z 19. století a první horolezci z celého světa rozvinuli řadu lezeckých cvičebních aktivit s lany pro nácvik a přípravu na těžké boje a horské expedice. Bezesporu gymnasté a techničtí lezci po skalách se stali mistry moderní doby v zátěžovém cvičení na žíněnkách a různých závěsných nástrojích.

Starověcí čínští akrobaté byli první známí mistři gymnastiky

Závěsný trénink hodně vděčí tomu, co jsme se naučili ze zkušeností těch, kteří přišli před námi. Generace akrobatů, gymnastů a horolezců využívali své vlastní tělesné hmotnosti jako odporu při zavěšení na kruzích, hrazdách a lanech. Tímto tréninkem získávali značnou sílu a perfektně vypracovanou postavu, která je charakteristická pro tyto sportovce.

Jak vzniklo TRX?

Vynálezcem TRX závěsného cvičení, tak jak ho známe v současnosti, je Randy Hetrick.

Po ukončení studia v oboru historie na University of Southern California v roce 1987, strávil Randy Hetrick čtrnáct let jako velitel „Navy komanda“ po celém světě. Jeho kariéra vyvrcholila jako operační velitel elitních SEAL jednotek, kde začal se svými kolegy hledat způsob, jak se udržet ve fyzické kondici i během náročných misí.

Okolnosti těchto misí často SEAL zavedly na místa bez tradičního cvičebního vybavení a s velmi omezeným prostorem na cvičení.

Jelikož trávili většinu času na lodích nebo v ponorkách, byli nuceni trénovat na malých prostorách s omezenou možností cvičebních nástrojů. Začínalo se s několika padákovými popruhy ručně spojenými spolu s gumovými nástroji na opravu lodí. V krátké době položili základy cvičení, které objevilo zcela nové a originální kategorii funkčního cvičení.

Závěsný trénink

V roce 2001 Randy ukončil vojenskou službu a byl přijat na Stanford University Graduate School of Business, kde získal titul MBA. Během studia trénoval, pokračoval ve studiu Jiu-Jitsu a ve zdokonalování TRX.

Do konečné podoby současného TRX závěsného tréninku Randy promítl zkušenosti z tréninku SEAL týmu, bojového umění a tréninku elitních sportovců. Počáteční pozitivní přijetí cvičení ze strany velitelů pro speciální operace i elitních atletů, inspirovalo k založení společnosti Fitness Anywhere, Inc.

CHYSTÁM SE NA PRVNÍ LEKCI

Na lekci doporučujeme pohodlné sportovní oblečení (ideální na tělo abyste měli prostor kontrolovat držení těla – není podmínkou), sportovní obuv, ručník a alespoň 1l pitné vody.

SPORT & RELAX D5 nabízí k dispozici 14 profesionálních závěsných systémů TRX® PRO Kit.

Google+